• Kurz ochrany života a zdravia 2022

• Kurz ochrany života a zdravia, každoročná aktivita tretiakov, sa tento rok konal na horskom hoteli Gejdák v Ružomberku. Aj keď nám po tieto dni počasie neprialo, vôbec sme sa nenudili a absolvovali sme všetko, čo sme si naplánovali.

Športové outdoorové aktivity spestrili dve prednášky. Tú prvú nám boli prezentovať žiaci, dobrovoľníci zo Slovenského Červeného kríža. Učili nás, ako postupovať pri podávaní prvej pomoci pri dospelom človeku, ako pri dieťati, ako máme pomôcť pri zapadnutí jedla, čo robiť ak nájdeme človeka v bezvedomí. Potom sme si aj prakticky vyskúšali ošetrovanie úrazov a obväzovanie zlomenín. Vo štvrtok sme absolvovali zaujímavú besedu s  horským vodcom a záchranárom, pánom Jánom Peťom. Porozprával nám o zradných horách a poukazoval nám, aká technika a vybavenie sa používa na hľadanie stratených.

Keď sa počasie predsa len umúdrilo, vybrali sme sa na prechádzku do pamiatkovej rezervácie ľudovej architektúry, Vlkolínca. Spojili sme to aj s rôznymi aktivitami a súťažami - učili sme sa strieľať zo vzduchovky a orientovať sa pomocou buzoly. Večerný čas sme strávili spoločne v klubovni hraním bowlingu, biliardu a rôznymi inými aktivitami. Posledný deň nášho pobytu sme vyhodnotili kurz a môžeme  povedať, že bol skvelý a budúci tretiaci sa majú na čo tešiť.