• Ubytovanie žiakov

• Základné informácie

Ubytovacia kapacita ŠI je 168 lôžok v sedem poschodovej budove. Na každom poschodí je umiestnených 6 buniek, spoločenské miestnosti a kancelária vychovávateľa. V bunke sú dve izby po dve lôžka a jej súčasťou je sociálne zariadenie – sprchový kút, umyvadlo, WC.

Školský poriadok ŠI

Náklady na ubytovanie

Na náklady spojené s ubytovaním prispieva zákonný zástupca, resp. žiak nad 18 rokov mesačne sumou 39,00 €. Príspevok je určený v zmysle zákona č. 245/2008 Z. z., Všeobecne záväzného nariadenia ŽSK č. 50/2018 a Vnútorného predpisu riaditeľa OA č. 1/2022. Uvedené predpisy určujú aj podmienky výnimočného poskytnutia úľavy.

Vnútorný predpisom riaditeľa Obchodnej akadémie 1/2022,

dodatkom č.1 k tomuto predpisu

dodatkom č.2 k tomuto predpisu

Organizačné podmienky

Ubytovanie žiakov v ŠI je zabezpečené odo dňa predchádzajúceho prvému vyučovaciemu dňu do posledného vyučovacieho dňa daného školského roka. Každý žiak ubytovaný v ŠI je povinný riadiť sa Školským poriadkom ŠI, ktorý je pre žiaka i jeho zákonného zástupcu záväznou právnou normou. Školský poriadok je zverejnený v priestore ŠI a na tejto internetovej stránke. V ŠI sú žiaci zadelení do výchovných skupín. Každú skupinu vedie jeden vychovávateľ, ktorý spolupracuje vo výchovno-vzdelávacej činnosti predovšetkým so zákonným zástupcom žiaka, ale aj pedagogickými zamestnancami školy, ktorú žiak navštevuje.