Akcie a úspechy školy

Župná kalokagatia

Dňa 10. júna 2015 sa žiaci stredných škôl Liptova zúčastnili regionálneho kola  športovo-vedomostnej súťaže „Župná kalokagatia“

.„Župná kalokagatia“ je každoročne vyhlasovaná Žilinským samosprávnym krajom. Súťaž je určená pre päťčlenné zmiešané družstvá (najmenej dve dievčatá) a je orientačným behom v teréne na 3 km. Na trati je 5 kontrolných stanovíšť. Na stanovištiach 2 – 4 sú pretekári bodovo hodnotení za odpovede na otázky z oblastí dopravy, ekonomiky, športu, prvej pomoci, histórie a geografie, topografie, bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, civilnej ochrany.

Žiaci Obchodnej akadémii v Liptovskom Mikuláši znovu zvíťazili a pozdvihli meno školy. Katka Hajduová, Stanka Benčová, Adam Šlauka, Adam Rusnáček a Dano Kružliak, ďakujeme a gratulujeme. Zároveň držíme palce na krajskom kole. Do krajského kola súťaže postupujú držstvá na prvých dvoch miestach.

1. miesto  Obchodná akadémia Liptovský Mikuláš

2. miesto  Gymnázium Liptovský Hrádok