• Prijímacie konanie – termíny

Termíny PK 2024/25

Február

• Výchovný poradca ZŠ poskytne žiakom, pre ktorých je to relevantné, vzor potvrdenia o zdravotnej spôsobilosti a koordinuje žiakov tak, aby aj ďalšie požadované prílohy získali.

Marec

• Ak zákonný zástupca vypĺňa prihlášku elektronicky, odošle ju prostredníctvom ŠIS na potvrdenie hodnotenia (riaditeľ ZŠ prihlášku elektronicky potvrdí bezodkladne).
          • Podanie prihlášok pre všetky odbory vzdelávania (talentové aj netalentové).

Apríl

• Celoslovenské testovanie žiakov deviatych ročníkov ZŠ.
          • SŠ si vyžiadajú si od ŠVS elektronicky informácie o prihlásených žiakoch – prostredníctvom programu PS po zaslaní rodných čísel, po dodaní výsledkov T9 z NÚCEMu do ŠVS možno opakovane vyžiadať informácie o prihlásených žiakoch aj s výsledkami T9.

Máj

• SŠ si vyžiadajú od ŠVS elektronicky informácie o prihlásených žiakoch vrátane výsledkov T9 prostredníctvom programu PS po zaslaní rodných čísel. SŠ, ktoré nepoužívajú program PS, si stiahnu výsledky zo stránky testovanie.iedu.sk
          • 2. 5.  - 1. kolo 1. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií).
          • 6. 5.  - 1. kolo 2. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií).
          • ŠVS sprostredkuje zverejňovanie voľných miest a informácie o konaní 2. kola PS pre všetky školy SR na webe www.svs.edu.sk/miesta.
          • Riaditeľ SŠ 17. mája 2024 zverejní zoznam uchádzačov podľa výsledkov prijímacieho konania a v tomto termíne odošle uchádzačovi rozhodnutie o prijatí.
          • Zákonný zástupca písomne potvrdí SŠ prijatie na vzdelávanie najneskôr 22. mája 2024.
          • SŠ zašlú do ŠVS výsledky prijímacích skúšok – zapísaných žiakov ako export z programu PS. Na portáli webu ŠVS zadajú informácie o ne/konaní 2. kola prijímacích skúšok a voľné miesta.

Jún

• SŠ oznámia do ŠVS prijatia v autoremedúre a iné zmeny.
          • SŠ zverejní rozhodnutia o konaní prijímacej skúšky na nenaplnený počet miest.
          • Prijímacie skúšky v druhom kole budú 18. júna 2024.
          • Odvolacie konanie po 2. kole prijímacích skúšok - RÚŠS a SK.
          • SŠ zašlú ŠVS výsledky 2. kola prijímacích skúšok po zápise.