• Pokyny na vyplnenie prihlášky na VŠ

Píšte čitateľne veľkým tlačeným písmom! Údaje neprepisujte!

KLASICKÁ  PAPIEROVÁ  PRIHLÁŠKA

INFO VŠAK PLATIA  AJ  PRE  ELEKTRONICKÚ

1. strana

• Akademický rok: 2019 / 2020
          • Uveďte presný názov VŠ, fakulty a študijného programu (treba si zistiť, či je možné uviesť na jednej prihláške viac fakúlt, koľko študijných programov môžete uviesť na jednej prihláške a pod.)

• Forma štúdia: denná alebo externá
          • Metóda štúdia: prezenčná (denne navštevujete prednášky) alebo dištančná (externá) alebo kombinovaná podľa informácie o možnostiach štúdia
          • Rok maturitnej skúšky: 2019
          • Absolvovaná SŠ: stredná odborná škola
          • Kód strednej školy: 031926754
          • Názov: Obchodná akadémia
          • Ulica a číslo: Nábr. K. Petroviča 1571
          • Mesto (obec):  Liptovský Mikuláš
          • PSČ: 03147
          • Študijný odbor:obchodná akadémia/ ekonomické lýceum
          • Kód študijného odboru: 6317 M/ 6325 M
          • Stupeň dosiahnutého vzdelania: 6

2. strana

• Predmety: vypisujete podľa vysvedčenia, správanie sa nepíše, vyčiarknite políčka, ak ste v určitom roku predmet nemali a nie je možné napísať známku
          • Vyplňte z vysvedčení za 2. polrok prvého, druhého a tretieho ročníka
          • Prospech z 1. polroku  štvrtého ročníka neuvádzajte ( iba niektoré školy vyžadujú aj 1.polrok  štvrtého, treba zistiť podľa konkrétnej školy)
          • Študijný priemer: zaokrúhľujete na 2 desatinné miesta
          • V tabuľke "Klasifikácia maturitnej skúšky" vyplňte len predmet maturitnej skúšky a úroveň
          • Predmet maturitnej skúšky a úroveň
          • Slovenský jazyk a literatúra (úroveň nie je)
          •  Anglický jazyk alebo nemecký jazyk (úroveň B1 alebo B2)
          • Teoretická časť odbornej zložky (úroveň nie je)
          • Praktická časť odbornej zložky (úroveň nie je)
          • Matematika - pokiaľ z nej maturujete (úroveň nie je)
          • Správnosť údajov overí Mgr. Jana Gajdošová. K overeniu a potvrdeniu netreba priniesť vysvedčenia.

3. strana

• Nalepte kópiu  (ak vyžaduje VŠ originál ) dokladu  o zaplatení poplatku za prijímacie konanie (ústrižok poštovej poukážky alebo výpis z účtu)
          • Uveďte dátum a prihlášku podpíšte!

4. strana

• Je určená vysokým školám alebo fakultám (nevypisujete)

Účasť a úspešnosť na olympiádach a súťažiach sa uvádza v samostatnej prílohe, ak to požaduje vysoká škola alebo fakulta v podmienkach na prijatie.

Potvrdenie lekára o zdravotnej spôsobilosti na vysokoškolské štúdium vyplňte podľa požiadavky vysokej školy alebo fakulty.

Ak je potrebné, priložte k prihláške aj životopis.

OVEĽA JEDNODUCHŠIA A LACNEJŠIA JE ELEKTRONICKÁ PRIHLÁŠKA

Poznámka:

• Elektronická prihláška (ďalej len „e-prihláška“) sa podáva prostredníctvom webovej stránky fakulty. E- prihláška je plnohodnotná prihláška na štúdium rovnako ako prihláška v papierovej forme.

Niektoré VŠ žiadajú iba priemery za 1.,2.,3.ročník / koncoročné / Tie vám poskytne vých. poradca /

• Nevyhnutnou podmienkou pre úspešné podanie

e- prihlášky na danej fakulte je tlač a následné odoslanie (najneskôr do stanoveného termínu na podávanie prihlášok) vytlačenej e- prihlášky.

•  Poplatok za podanie elektronicko-papierovej oproti klasickej papierovej prihláške je nižší .

Fakulty poskytujú uchádzačom online návody na vyplnenie e -prihlášky,

Pri elektronickom podaní sa uchádzač zaregistruje, vyplní, potvrdí a vytlačí

e -prihlášku.  Iba niektoré VŠ nepožadujú zaslať v tlačenej verzii

Ak sa hlásite na štúdium do Českej republiky- čítajte pozorne požiadavky a spôsob vyplnenia a zaslania prihlášky

Vytlačenú a podpísanú prihlášku spolu s fakultou požadovanými prílohami a dokladom o zaplatení poplatku za prijímacie konanie odošle na adresu fakulty.
          Cez rozhranie e- prihlášky uchádzač môže sledovať stav podanej (elektronickej alebo papierovej) prihlášky od zaevidovania, cez spárovanie podanej e- prihlášky s doručenou papierovou a s poplatkom, akceptáciu, rozhodnutie prijímacej komisie a využívať aj ďalšie funkcie. Pre prijatých uchádzačov je e -prihláška následne spojená s elektronickou návratkou.

Papierová prihláška sa podáva listovou zásielkou alebo osobným doručením na adresu fakulty- doporučene !!!!! / doklad si treba odložiť /