• Milí študenti!

Vedeli ste, že...zajtra je Európsky deň jazykov?

Pri tejto príležitosti si pre vás školský parlament pripravil malú hru!

Po celej škole sú náhodne umiestnené rôzne fakty o európskych jazykoch. Nájdete ich?

Ráno pri vchode do školy každý z vás dostane kartičku s 12 otázkami. Jednotlivé otázky nadväzujú na jazykové fakty, ktoré máte nájsť. Vašou úlohou je zodpovedať všetkých 12 otázok. Následne kartičku vložíte do urny, ktorá bude celý deň na školskej vrátnici. Po vyučovaní vyžrebujeme 3 z vás, ktorí získajú VECNÉ CENY!!

Pripomínam, že aktivita je určená na čas prestávok.

Nezabudnite sa podpísať.

Tak čo, zapojíte sa? :)

• Nezabudnutí susedia

• 8. 9.2023 sa žiaci 2.A a 2. B zúčastnili podujatia Nezabudnutí susedia - spomienková udalosť na obete Holokaustu a rasového násilia.

Konalo sa to v židovskej synagoge v Lipt. Mikuláši. Naši žiaci sa aj aktívne zapojili do programu, ktorý pripravilo Múzeum J. Kráľa a boli to žiaci: Dominika Lúčanová, Ľuboš Veščičík, Timotej Vicáň, Zuzana Šimičáková, Viktória Urbanová, Michaela Balážová a Natália Nováki. Študenti prečítali mená obetí aj mená záchrancov mnohých židov, zapálili sviečku a položili kamienok ako spomienku na tieto hrozné udalosti.

Citát, ktorý zaznel na záver: Iba keď si budeme pripomínať zlo a straty minulosti, budeme bližšie k tomu, aby myšlienky, ktoré plodili tieto hrozné činy už nemohli v našej spoločnosti nikdy prevládnuť.