• Súťaž o najkrajšiu vianočnú triedu!

• Milí študenti,

sviatky sa nezadržateľne blížia, a preto si pre vás školský parlament pripravil niekoľko aktivít! Jednou z nich je súťaž o najkrajšie vyzdobenú vianočnú triedu. Súťaž sa začína zajtra, t. j. 1. decembra a bude trvať do 15. decembra. Budeme radi, keď sa ako trieda zapojíte a spoločne sa vianočne naladíme :).

• Deň otvorených dverí

• Srdečne Vás pozývame na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční dňa 05. 12. 2023 v čase od 08:00 - 13:00.

Tešíme sa na Vás!

• Majstrovstvá okresu v šachu jednotlivcov

• Dňa 14. 11. 2023 sme sa zúčastnili okresného kola šachového turnaja v CVČ v Liptovskom Mikuláši. 2 dievčatá a 12 chlapcov odohralo 7 náročných zápasov, niektoré dokonca na elektronických šachovniciach. Najlepšie umiestnenie (4. miesto) v kategórii dievčat získala Gabika Š. z IIA. Všetkým zúčastneným ďakujeme a tešíme sa opäť o rok.

• Vážení rodičia, vážení kolegovia, milí študenti!

Touto cestou si Vás dovoľujeme požiadať o pomoc a spoluprácu, pretože aj naša škola sa tento rok zapojila do projektu „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“, vďaka ktorému máme možnosť spoločne spájať generácie ľudí a vychovávať uvedomelú mládež a v neposlednom rade priniesť veľa lásky a radosti neznámemu seniorovi.V rámci hodín etickej výchovy sme si spolu s našimi študentmi naplánovali urobiť za polrok aspoň jednu charitatívnu aktivitu, a preto Vás chceme poprosiť, aby sme spoločne vytvorili krabičky plné lásky, a aj touto cestou viedli naše deti k dobrovoľníctvu a nezištnej pomoci, kedy možno náš - Váš darček bude ich jediným darčekom, žiaľ niekedy i tým posledným. Preto Vás srdečne pozývame zapojiť sa do tejto aktivity, ktorá sa na Slovensku koná už 6. rok.

V prílohe pripájame stručný manuál, čím by ste mali krabičku naplniť.Krabičky môžu študenti prinášať najneskôr do 30.11. 2023 do zborovne, Mgr. M. Turčanovej. Následne1. 12. 2023 ich vyučujúce etickej výchovy odovzdajú oblastnému koordinátorovi.

Ďakujeme, že vediete deti k ľudskosti, dobrovoľníctvu a k úcte k starším.

• Burza stredných škôl

• Dňa 7. 11. 2023 sme sa zúčastnili burzy stredných škôl v Liptovskom Mikuláši, kde sme mali možnosť odprezentovať našu obchodnú akadémiu. Burza je určená žiakom 8. a 9. ročníka základných škôl, ale aj pre rodičov, ktorí sa chcú zorientovať pri výbere strednej školy pre svoje dieťa.

Ďakujeme všetkým študentom, ktorí nám s prezentáciou školy pomohli a dúfame, že sa so žiakmi základných škôl čoskoro uvidíme aj na pôde našej akadémie.

Ďakujeme!