• Workshop @H3KNISA u nás a na TV Liptov!

• Deň sv. Valentína naša škola tento rok oslávila výnimočným workshopom @H3KNISA.

Deň bez vyučovania prebehol vo forme prednášok na rôzne aktuálne témy, ako napríklad sociálne siete, občiansky aktivizmus a extrémizmus, financie a podnikanie, či mnohé ďalšie. Naši študenti mali môžnosť osobne stretnúť mnohých zaujímavých spíkrov a inšpiratívnych ľudí. Keďže sa workshopy konali v menších skupinkách, študenti mali priestor pýtať sa otázky v bezpečnom prostredí.

Tento špeciálny deň zaznamenala aj TV Liptov v reportáži, ktorú môžete nájsť v tomto príspevku.

• Ekonomická olympiáda

• Dňa 13. 2. 2024 sa na pôde Žilinskej univerzity konal 7. ročník ekonomickej olympiády. Našu školu v krajskom kole rezprezentoval Matej Slovík zo 4. B. triedy. Ďakujeme!

• Majstrovstvá Slovenska 4-členných družstiev v šachu

• Dňa 07. 02. 2024 smerovali naše kroky do Bardejova, kde sa naše družstvo v zložení P. Perečko, D. Kuchta, J. Čajka a G. Šprláková zúčastnilo MS 4-členných družstiev študentov a žiakov v zrýchlenom šachu. Za reprezentáciu školy ďakujeme a veríme, že budúci rok sa opäť zúčastníme.

• Exkurzia v NBS

• Študenti 4. ročníkov sa zúčastnili exkurzie v centrálnej banke SR – Národnej banke Slovenska
            v Bratislave. V prvej časti návštevy sa žiaci oboznámili s historickým postupom vstupu SR do EÚ a
            s prechodom slovenskej meny na spoločnú menu euro.
            V rámci exkurzie bola aj výstava „Od slovenskej koruny k euru“, kde si mohli študenti pozrieť
            bankovky používané na našom území v priebehu posledného obdobia.
            Na záver exkurzie si mohli záujemcovia vyraziť mincu so znakom NBS.
            Veríme, že získané informácie využijú študenti aj pri maturitnej skúške.

• Študentská kvapka krvi

• Dňa 31. 01. 2024 sme sa opäť vybrali na transfúznu stanicu, kde sme darovali najvzácnejšiu tekutinu. Odvážlivcom ďakujeme a veríme, že v júni sa k nám pripoja aj ďalší študenti.