Aktuálne projekty OA

Odstraňovanie stavebných bariér

Odstránenie stavebných bariér v školách, ktoré navštevujú žiaci so zdravotným postihnutím 2019

Projekt financovaný z kapitoly Ministerstva školstva. vedy, výskumu a športu

Cieľom projektu je zlepšenie podmienok vzdelávania žiakov s telesným postihnutím, odstránenie stavebných a dispozičných bariér v škole, ktoré budú viesť k úspešnému a efektívnemu vzdelávaniu týchto žiakov. Vedenie žiakov so zdravotným znevýhodnením k samostatnosti v sebaobslužných činnostiach, v priestorovej mobilite a orientácii, integrácia a socializácia detí so zdravotným postihnutím.

Špecifické ciele:

• vybudovanie bezbariérového prostredia v úpravou hygienických priestorov a WC, ktoré by vyhovovali

ťažko postihnutým žiakom a zabezpečili by im možnosť vykonávať sebaobslužné činnosti.

Zámer projektu: Pre imobilných žiakov by sme chceli vytvoriť priestory na prízemí, kde je treba:

• vybudovať bezbariérový vstup do hygienických miestností,
  • upraviť podlahu v hygienických miestnostiach,
  • rekonštruovať hygienické zariadenie – rozšíriť vchod, prebudovať kabínky a vhodne umiestniť sanitu, ktorá by bola umiestnená podľa noriem a spĺňala by požiadavky pre samostatný pohyb imobilných žiakov a upevniť madlá pre zvýšenie bezpečnosti ťažko chodiacich žiakov.