• Koniec školského roka 2022/2023

• Milí študenti, dnešným dňom sa pre Vás začínajú vytúžené prázdniny. V mene celého pedagogického zboru našej školy Vám prajeme, aby ste zažili nezabudnuteľné leto plné zážitkov.

Vidíme sa v septembri!

Vaši učitelia z OA.

• Výlet Praha

• V dňoch 26.-27.6. sa trieda 2A Obchodnej akadémie v Liptovskom Mikuláši so svojim triednym učiteľom zúčastnila školského výletu v Prahe. Vrátili sa všetci, zdraví, síce unavení, ale plní zážitkov

• Škola priateľská k deťom

• Pomoc je veľmi náročná a nedocenená práca. Práca ľudí, ktorí pracujú v prospech iných nie je jednoduchá a naráža na množstvo prekážok. Preto aj našich študentov učíme pomáhať a vykonávať dobrovoľníctvo, aby aj takýmto spôsobom priniesli prospech núdznym.

Tento rok sme sa viackrát podieľali na charitatívnych a dobrovoľníckych aktivitách a v rámci programu UNICEF sme sa okrem realizácie zbierok a dobrovoľníctva venovali viac aj téme práv dieťaťa. A za našu činnosť získala naša škola titul ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM.

• Návšteva Múzea holokaustu a Sedity v Seredi

• Bývalý koncentračný a pracovný tábor v Seredi je miesto autentického zážitku, ktoré aj po rokoch stále vzbudzuje pocity hrôzy a husiu kožu. O tom sa presvedčili aj naši druháci. Expozičný komplex totižto ponúka pohľady, pri ktorých tuhne krv v žilách. V areáli sú vystavené dobové dokumenty, fotografie a predmety súvisiace s prenasledovaním Židov na našom území. Jedným z vystavených artefaktov je dobytčí vagón, v ktorom deportovali Židov do koncentračného tábora Auschwitz.

Súčasťou prehliadky areálu bola aj poučná a zaujímavá prednáška, ktorej hlavnou témou boli úniky z koncetračných táborov. Študenti sa však zamýšľali aj nad inými, no dôležitými témami, akými sú napríklad voľby a čo všetko dokáže moc.

Tento ťažký zážitok sme odľahčili návštevou výrobného podniku Sedita, odkiaľ si naši žiaci mohli doniesť sladké maškrty, ktoré určite urobili radosť nielen im, ale aj ich rodinným príslušníkom.

Za účasť na exkurzii ďakujeme.

• Exkurzia Milan Rastislav Štefánik

• 13.6.2023 sa naši študenti prvého ročníka vydali na cestu za poznaním jednej z najvýznamnejších osobností našich dejín – po stopách významného astronóma, vojenského pilota, francúzskeho generála, československého ministra vojny a Slováka, ktorý viackrát vystúpil na najvyššiu horu Európy Mont Blanc.

Prváci sa najprv oboznámili s miestom jeho posledného odpočinku a v krásnom slnečnom počasí vystúpili na Bradlo k Mohyle M.R.Štefánika. Ďalej pokračovali v ceste do jeho rodného domu v Košariskách, kde si prezreli expozíciu, mapujúcu jeho život a cesty.

Tí najšikovnejší, ktorí nazbierali na exkurzii najviac vedomostí a správne odpovedali na otázky v pracovných listoch, si cestou späť mohli pochutnať na veľkých sladkých čokoládach.

• Štúrov Zvolen - celoslovenské kolo

• Ako ste sa už dozvedeli v predchádzajúcich príspevkoch, náš študent 2. ročníka Tadeáš Havaš sa ocitol medzi 17 najlepšími rečníkmi z celej našej krajiny na celoslovenskom kole súťaže Štúrov Zvolen.

Súťaž má  2 kolá. V prvom kole prednesie súťažiaci príspevok (úvahu alebo výklad), ktorý si pripraví vopred. Tadeáš nás reprezentoval úvahou, či má ešte zmysel v dnešnej dobe chodiť do divadla. V druhom kole si súťažiaci losovali témy - prejavy. Tadeáš si z pestrej ponuky tém vytiahol prejav ku Dňu Zeme. Okrem súťaže však Tadeáš navštívil aj divadelné predstavenie a našiel si nových kamarátov.

V silnej konkurencii sa náš Tadeáš nestratil a predniesol obecenstvu svoj názor i podnety na zamyslenie.

Tadeáš, ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy!

• Exkurzia Nestville Park

• Nové vedomosti z odbornej exkurzie tentokrát získali žiaci prvého ročníka, a to konkrétne vo výrobnom podniku Nestville Park - Hniezdne.

Čo mohli naši žiaci vidieť?

- Jednu z najmodernejších rafinérií na výrobu liehu v Európe,

- historickú expozíciu zameranú na ukážku ľudových remesiel,

- dokonalou bodkou na záver bola podniková predajňa s rôznymi suvenírmi.

Okrem skvelých zážitkov sa žiaci oboznámili s procesom výroby, z ktorého ich najviac zaujala sladká pochutina - čokoláda. Exkurzia našim žiakom nepriniesla len teoretické vedomosti, no vďaka skvelému prístupu zamestnancov sa študenti mohli pozrieť aj na to, ako tento výrobný podnik funguje v praxi.

Ďakujeme!