• Divadelné predstavenie Prešov

• V rámci projektu „Zvýšenie kvality odborného vzdelávania a prípravy na Obchodnej akadémii Liptovský Mikuláš“ sa  dňa 14. 3. 2023 žiaci II. a III. ročníka Obchodnej akadémie v Liptovskom Mikuláši zúčastnili divadelného predstavenia – komédie Zbabraná hra, v divadle J. Záborského v Prešove. Exkurzie sa zúčastnilo 90 študentov a 4 pedagógovia. Exkurzii predchádzala odborná príprava študentov a oboznámenie sa s problematikou týkajúcou sa tematického celku dráma. Študenti sa postupne prostredníctvom prezentácií oboznámili so základnými znakmi literárneho druhu dráma, s jeho žánrami a kompozičnou stavbou. Prostredníctvom dotazníkov vyjadrili svoje názory a doterajšie skúsenosti s divadelným predstavením. Dotazníky potvrdili, že veľmi malá časť študentov navštevuje divadlá, niektorí dokonca divadlo ešte nikdy nenavštívili. Po divadelnom predstavení mnohí z nich konštatovali, že ich tento druh dramatického umenia oslovil a divadlo ešte určite v budúcnosti navštívia. Sme presvedčení, že exkurzia naplnila svoj zámer a študenti sú tak o poznanie a skúsenosť bohatší.