• Matematický náboj

• Dňa 21. 04. 2023 sa 10 žiakov zúčastnilo súťaže Matematický náboj v Košiciach. Matematický náboj je medzinárodná súťaž štvor- až päťčlenných tímov zložených zo študentov stredných škôl a príslušných ročníkov osemročných gymnázií v rýchlostnom riešení matematických úloh. Súťažiacich čakali úlohy pokrývajúce široký záber matematických disciplín. Pri riešení úloh Matematického náboja pritom nejde o bezhlavé počítanie, ale zvyčajne sa vyžaduje aj istá forma inovatívnych myšlienok.

Súťažili sme v dvoch kategóriách. V kategórii junior nás reprezentovali: P. Čupka, A. Hunana, M. Mišík, P. Perečko a Ľ. Veščičík (IA), v kategórii senior: K. Murcinová (IIA), E. Fileková (IIB), Z. Gajdošová, M. Harmanová a D. Kuchta (IIIA). Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

• Mladý Európan 2023

• Mladý Európan je súťaž určená pre študentov druhých až štvrtých ročníkov gymnázií a stredných odborných škôl z celého Slovenska.

Nosnou témou boli všeobecné znalosti o histórii, geografii, osobnostiach a najvýznamnejších pamätihodnostiach EÚ.

Hlavnými oblasťami súťaže pre tento rok boli: podpora digitálnej gramostnosti a boj proti dezinformáciám, programy EÚ pre mladých ľudí a priority Európskej komisie pod vedením Ursuly von der Leyen, najmä Európska zelená dohoda, Mechanizmus na podporu obnovy a odolnosti, Spoločná poľnohospodárska politika, stratégia z farmy na stôl, stratégia v oblasti biodiverzity. Oblasti sa dotýkali aj tém ako Európsky parlament, Rada Európskej únie a krajiny predsedajúce Rade Európskej únie v roku 2023, konkrétne Švédsko a Španielsko.

Naši žiaci sa zúčastnili regionálneho kola tejto súťaže, kde sa umiestnili na krásnom 4tom mieste (Tadeáš Havaš, Michaela Harmanová a Dušan Kuchta).

• Štúrov Zvolen - gratulujeme!

• Dňa 5.4. 2023 sa uskutočnila súťaž v rétorike, zúčastnilo sa na nej 5 študentov.

1. miesto - Tadeáš Havaš z 2. B

2. miesto- Dušan Kuchta z 3. A

3. miesto - Natália Novaki 1. B a Monika Magerčiaková z 2. B

Víťazovi srdečne gratulujeme a držíme palce pri reprezentovaní školy na okresnom kole.

NOVINKA:

25.4.2023  sa v okresnom kole Tadeášovi Havašovi podarilo zvíťaziť a postúpil priamo do celoslovenského kola vo Zvolene.

Srdečne gratulujeme!!!

• Deň narcisov 2023

• Aj naši študenti prispeli svojou troškou pri príležitosti Dňa narcisov. V uliciach Liptovského Mikuláša oslovovali okoloidúcich a za každý peňažný príspevok darcov odmenili malým žltým kvietkom nádeje. Za ich pomoc a ochotu im ďakujeme!

• 80 eur pre víťazov

• Už poznáme mená dvoch víťazov súťaže o najlepšie video na tému 5 dôvodov, prečo študovať na OALM.

Ste zvedaví?

Pýtate sa, kto to je?

A o koľko si prilepšia?

Tramtadadááááááááááááá!!!

1. Dušan Kuchta - 50 eur

2. Kristína Krajčiová - 30 eur

Porota ocenila originalitu a kreatívny prístup k tvorbe videí. Veríme, že obidve videá budú dobre reprezentovať našu školu v online svete.

Dúfame, že získaná peňažná výhra bude úspešným štartom Vašej budúcej kariéry.

Tešíme sa na ďalšie kolo súťaže!

A vy všetci KUK a šírte, zdieľajte, lajkujte, komentujte a odoberajte ;-)

• Ocenenie pre pani učiteľku

• Učiteľovanie je jedno z najťažších, ale zároveň najkrajších povolaní. Niektorí učitelia nechávajú vo svojich žiakoch kus seba a svojho srdca. Každoročne bývajú oceňovaní tí, ktorí sú zodpovední za vzdelávanie, výchovu a osobný rast detí.

Tento rok si prevzala Pamätný list mesta a ocenenie za pedagogickú činnosť naša kolegyňa RNDr. Miroslava Dzúrová PhD. Prajeme jej aj naďalej veľa tvorivosti a pedagogického nadšenia pri práci s našimi žiakmi a gratulujeme.

• Najtrpezlivejší učiteľ

• “Knihy sú najtichším a najstálejším priateľom. Sú najprístupnejším a najmúdrejším poradcom a najtrpezlivejším učiteľom.”  ― Charles William Eliot

Marec sa neodmysliteľne spája s knihami. Práve v dobe, kedy podliehame digitalizácii, je o čosi dôležitejšie si tento fakt pripomenúť. Aj preto sme sa v marci, mesiaci knihy, rozhodli upriamiť pozornosť našich žiakov práve na knihu a literatúru v podobe knižnej burzy. Žiaci mali možnosť spoznať veľa nových príbehov a dokonca si niektoré knihy požičať či vymeniť so spolužiakmi. Nie nadarmo sa hovorí, že knihy spájajú.