• EKOTOPFILM

• Budovanie enviro povedomia u mladých je jedna z dôležitých úloh škôl aj celej spoločnosti. Jednou z možností, ako upevňovať vzťah k životnému prostrediu, je aj návšteva festivalu enviro filmov EKOTOPFILM.

13.12.2022 sa naši študenti 1. a 2. ročníka zúčastnili festivalu filmov o trvalo udržateľnom rozvoji Envirofilm – Ekotopfilm. Uvideli 6 inšpiratívnych krátkych filmov, ktoré svojím príbehom a myšlienkou odovzdávali posolstvá ochrany prírody, podpory ekológie a ochrany životného prostredia. V závere si pozreli slovenský film o záchrane orliaka morského v Zázrivej.

A PREČO CHCEME BUDOVAŤ VZŤAH MLADÝCH ĽUDÍ K ŽIVOTNÉMU PROSTREDIU? Svojím konzumným a nedbalým životom ohrozujeme našu planétu, preto je dôležité, aby mladá generácia vnímala potrebu zmeny a v budúcnosti sa o našu krásnu planétu Zem postarala čo najlepšie.

• VIANOČNÁ POŠTA

• Pohľadnice a priania k najkrajším sviatkom roka potešia každého. Naši žiaci zo školského internátu sa aj tento rok zapojil do Vianočnej pošty pre seniorov, ktorú už po 6 krát organizuje OZ Pohodovo.

Tento rok sme vyrobili 50 ks pozdravov - písali sme a tvorili - pozdravy putujú pre konkrétnych seniorov zo zariadení sociálnych služieb.

Krásne Vianoce, milí naši starkí!

• PRERUŠENIE VYUČOVANIA

• Na základe informácií odboru zdravotníctva, ktorý potvrdil výskyt chrípky a akútnych respiračných ochorení u mládeže, a opakovanej absencie žiakov školy (takmer 45 %) z dôvodu vírusového ochorenia, pristupujeme k opatreniam.

Obchodná akadémia v Liptovskom Mikuláši, zastúpená riaditeľkou školy Mgr. Annou Dvorščákovou Vám týmto oznamuje, že v súlade s Prevádzkovým poriadkom školy schváleným Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Liptovskom Mikuláši,  po dohode so zriaďovateľom školy – ŽSK,

PRERUŠUJE

výchovno-vzdelávací proces od 7. decembra 2022 do 11. decembra 2022.

Vyučovanie sa začne dňa 12. decembra 2022.

• Deň otvorených dverí

• 5. decembra nás boli navštíviť deviataci zo ZŠ Liptova aj Oravy. Veríme, že to, čo u nás objavili, videli a zažili, bolo pre nich zaujímavé a možno sa aj v blízkej budúcnosti rozhodnú študovať práve ekonomický odbor.

Otvárame pre nich odbory ekonomické lýceum a obchodná akadémia duálne vzdelávanie.

A keďže sme vzdelávací program obohatili aj aktivitami pre rozvoj softskills, budú ako naši absolventi po maturite určite dobrou a zaujímavou voľbou pre firmy. :)

• Pomoc núdznym

• Koniec roka je obdobím, kedy si ľudia intenzívnejšie uvedomujú samotu, smútok aj nedostatok. V tomto čase zvykneme najintenzívnejšie pomáhať ľuďom, ktorí to potrebujú - robíme zbierky pre deti bez rodičov, sociálne slabšie rodiny či pre útulky. Aj tento rok sme sa zapojili do pomoci ľuďom v núdzi. Naši žiaci pod vedením p. profesorky Mačalovej pripravovali vianočné ozdoby pre Y´s Men Klub Liptovský Mikuláš. Táto komunitná organizácia dáva výťažok z predaja ručne vyrábaných výrobkov na pomoc núdznym a my sme radi prispeli svojou troškou.

• Červené stužky

• Červené stužky sú symbolom 1. decembra – Svetového dňa boja proti AIDS. Každoročne si tento deň pripomíname aj v našej škole a nosíme na oblečení pripnutú cervenú stužku.